Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: Commonwealth of Australia


Ausztrál Nemzetközösség

Status: Offline
Posts: 2324
Date:
Commonwealth of Australia


Ausztrália elsőszámú pletykalapja. (képet a poén kedvéért)



__________________
Remember The Name!


Ausztrál Nemzetközösség

Status: Offline
Posts: 2324
Date:

2005/1:

Gazdasági rovat:

Ipar:
Rég nem látott fejlődésen ment át több iparág is hazánkban, köztük az élelem, a luxus, az energetika, és a bányászipar. Az elemzők szerint ez hatalmas előnyt jelent országunknak, és elmondták, érzésük szerint pont ez hiányzott az előző kormányok programjaiból. Egyes értesülések szerint még a nagyobb ellenzéki párt is csak helyeselni tudott.

SMCIL:
Kormányunk mindent megtett, hogy a nép jólérezze magát, köszönhetően a morálemelésnek. Hatalmas fejlődésen ment át az elmaradott települések környékén az infrastruktúra. Kórházak, óvodák, isklolák, gyárak és egyébb szociális építmények létesültek országszerte. (erről egy érdekesség lentebb) Korrupció: a rendvédelmi hatóságok rendkívül elhatározotan léptek fel több ízben is a korrupció ellen. A kormány elmondása szerint mindenkit figyelnek akiről úgy gondolják, hogy benne lehet piszkos ügyletekben, így egyre több tettenérés és megelőzés, valamint elhárítás várható a közeljövőben. Meg nem erősített hírek szerint az ausztrál titkosszolgálat emberei is segédkeznek az ügyben.

Energiahiány:
Országunk megvásárolta Franciaországtól az atomreaktor építéséhez szükséges terveket, majd azonnal elkezdték kiépíteni az Ausztrál Energiahálózatot, mely jelenleg 2 reaktorból áll. Reaktorok építési helyéül Sydney-t és Melbourne-t választották. Továbbá említették a bővítés lehetőségét is, amihez már el is kezdték a megfelelő felméréseket és a kutatás folyamatban van.


Kereskedelmi partnerek:
Országunk többoldalú kereskedelmi szerződést kötött Namíbiával, Szingapúrral, Egyesült Királysággal és a számszédos Új-Zélanddal. Ezek közül az új-zélandi és a namíbiai költségét egyértelműen a kormány állta.

Gazdasági szövetség -EVO-:
Országunk alapító tagként van jelen a világ legnagyobb gazdasági tömörülésében, az EVO-ban. További Tagok még: UK, Franciaország, Japán. Eredetileg Németország is tagja volt a szövetségnek, de a kormány elmondása szerint az elfogadhatatlan német helyzet miatt a többi tagország nyomására kilépni kényszerült a szövetségből. A szövetség előnye 2005 második felétől érezhető majd, mikor közel 3%-os termelési növekedéssel számolhatunk.


Politikai rovat:
Kormányunk megyegyezett az új-zélandi kormánnyal, hogy 3,5 év múlva egy új országot hoznak létre, melynek neve Ausztrál Nemzetközösség lesz (angolul, mint az újságunk neve)
„Az egyesülés mindenki számára előnyös lesz!” nyilatkozta tömören több neves politikus is. Új-Zéland teljes autonómiát kap, kultúráját és szokásait megtarthatja, és fix eco alapú számlán kapja majd az oda szánt fejlesztési pénzeket, melyeket kizárólag ott lehet majd elkölteni. Gazdasági szakemberek tetszésüket fejezték ki és sokatmondóan ennyit tettek hozzá: „Profitunk Franciaországéval és az Egyesült Királyságéval fog versengeni!”
A tervezet szerint hazánkban nem állnak le a fejelsztések, és az előre bekalkulált ütemtervet fogjuk megvalósítani, az új-zélandi fejelsztések mellett.

A fenti tények ellenére többen utcára vonultak országszerte és nemtetszésüket fejezték ki. Transzparenseken olyan nevetséges dolgokat írtak, mint: "Ne a mi pénzünkön gazdagodjanak a festett képü bennszülöttek!!!" vagy "Howard, a saját pénzeden támogasd Wellingtont!" Howard elnök nem sokkal ezután bejelentette, hogy mindkét kormány (minden tagja) fizetésének 50%-áról lemond, és az egyesülést segítik vele. Howard egyéni számlájáról leemelt összegből 2 óvodát is létrehozott Wellingtonban, ezzel egyidőben pedig egy főiskolát Canberrában. Igérete szerint ő és a kormánytagok pénzéből fognak működni a létesítmények.
Részlet Howard elnök beszédéből:
„Nem tudjuk elképzelni, hogy a lakosság honnét veszi azokat a nevetséges feltételezéseket, hogy csakis ausztrál pénzből fejlesztjük fel Új-Zélandot. Talán ismét az ellenzék egy furcsa és aljas húzása következtében sikerült így felbőszíteni a népet, gratulálni tudok, hogy ennyire nem értenek a dologhoz, kedves ellenzékiek. [….] A békés tüntetéseket nem áll módunkban megfékezni, ugyanis a népnek joga van ahhoz, hogy kinyilvánítsa esetleges nemtetszését, -bár az egyesülésből mindenki csak profitálni tud és fog- de a tömegverekedésbe és esetleges rendbontásba torkolló megmozdulásokat, kellő erővel és hatékonysággal meg fogjuk fékezni! Rendbontásnak helye nincs! Aki ilyenben részt vesz az példás büntetésre számíthat. […..] -Ellenzékhez- Aki úgy gondolja, hogy az egyesülés esetleg hátrányos helyzetbe hozza országunkat, vagy Új-Zékandot, annak szivesen elmagyarázom milyen előnyökkel jár majd az egyesülés, hátrányokat sajnos nem tudok majd mondani, mert ilyenek egyszerűen nincsenek! Mindkét ország profitál egymás gazdasági előnyéből, és a két középhatalom egyetlen nagy világhatalommá fog fejlődni. (ha nekem nem hisznek kérdezzék a szakértőket) Munkalehetőségek ugrásszerűen megnőnek, fizetések emelkedni fognak -minimálbér is jelentős elemésen fog átmenni-, és több pénz jut majd szociális juttatásokra is. Gondolom ezt maguk mind tudják, csak bántja önöket a dolog, hogy mi oldjuk meg a problémákat, mert más ésszerű magyarázata nincs a viselkedésüknek. Várom az időpontokat a vitára. Köszönöm.”


__________________
Remember The Name!


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

2012/I.

Politika:

Új-Zélandon megtartották a népszavazást, melyen az országunktól való elszakadásról szavaztak. A szavazás után egyértelművé vált, hogy az Ausztrál Nemzetközösség a továbbiakban életképtelen, mivel a résztvevő új-zélandi emberek 64%-a az elszakadás mellé tette le a voksát. Az ausztrál kormány határozottan az Ausztrál Nemzetközösség fennmaradása mellett állt, azonban az új-zélandi emberek már a megalakuláskor is ellenezték ezt a szövetséget, mely szerintük: "Kiszipolyozza az országunkat!"

Ipar:

Országunk tovább folytatta a fejlesztéseket. Az elmúlt fél évben szerelték fel a szélerőművet Darwinban, melynek volt folytatása. A következő szélerőmű Hobartban került megépítésre, mely város tovább növekszik, a kormány ugyanis további alapot adott a fejlesztésekre. Feltűnő fejlődés volt tapasztalható a bányásziparban is.

Energiahiány:

Sajnos nem újdonság, hogy országunk energiahiányban szenved. Ez főleg az olaj- és érctermelésben jelentkezik. Ennek megoldásaként a kormány nagyon kedvezőnek tűnő programot indított el: a tervek szerint több helyen is kohókat és kőolajfinomítókat fognak építeni, lehetőleg minden városban. Ebben a körben már el is kezdődtek az építkezések, melynek eredményei már meg is látszanak: Darwinban megépült az első új kohó, míg Canberrában az első új kőolajfinomító. Ezek az új gyárak a szakértők szerint mindenképpen javítani fognak az ország helyzetén az energiapiacon.

Sport:

Ausztrália mindig is élen járt a sport támogatásában és a különböző sportrendezvények megtartásában. Ennek egy újabb példája, hogy kormányunk teljes mellszélességgel az Ausztrál Olimpiai Bizottság azon törekvése mellett áll, hogy országunk rendezhesse meg a 2016. évi nyári olimpiát. Az olimpia helyszíne a főváros, Canberra lenne. Országunk már több olimpia megrendezésével bizonyította, hogy kiváló a házigazda szerepében.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

2015/I.

Sport:
Országunk kandidálása elnyerte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tetszését, amit azzal fejezett ki a testület, hogy hazánknak adta a 2016-os nyári olimpia rendezésének jogát. A rendező város a főváros, Canberra lesz, mely legalább olyan jó házigazda lesz, mint 1956-ban Melbourne v. 2000-ben Sydney. A kormány minden évben sok pénzt és energiát fektet az olimpia kitűnő lebonyolítása érdekében.

Ipar:
Az Egyesült Királyságtól megvett üveggyapotgyár-technológia sokat segít az energiahiányban szenvedő ausztrál iparon. A vétel óta két nagyvárosunkban, Melbourne-ben és Canberrában is felépült a minden igényt kielégítő gyár, melyeknek köszönhetően az ausztrál ipar és gazdaság fokozatosan átáll az alternatív energiahordozók feldolgozására.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Új, nemzetközi szervezetet hozott létre az ausztrál kormány.

Ausztrália kormánya, látva a Közép-Afrikában tomboló ebolát, cselekvésre szánta el magát: megalapította az I. Erzsébet Nemzetközi Segélyszervezetet. Az újonnan alapított szervezetnek egyre több tagja van. Eddig a következő országok léptek be, hogy segítsenek a rászorulóknak:
- Ausztrália
- Kanada
- Szingapúr
- Franciaország
- Egyesült Királyság
- Namíbia
- Oroszország
- Írország

Eddig a segélyszervezet összesen 240 eco támogatás nyújtott az ebolától pusztított Zairének, Kongónak és a Közép-afr. közt.-nak.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

ELKEZDŐDÖTT!!!!

Augusztus 4-én Canberra városában kezdetét vette a 2016-os nyári olimpia. A nyitóünnepségen a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke, Jacques Rogge reményét fejezte ki, hogy az olimpián minden sportoló tisztán, a dopping minden gyanúja nélkül versenyez. Az olimpiai lángot az egykori ausztrál teniszező, Lleyton Hewitt gyújtotta meg.

Gyorsabban, magasabbra, erősebben!!!!

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

OLIMPIA

Jacques Rogge, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke: "Örömmel zárom le a 2016-os nyári olimpiai játékokat, melyet a csodálatos Canberrában rendezett meg az Ausztrál Olimpiai Bizottság. Köszönettel tartozunk annak a több ezer önkéntes segítőnek, akik nélkül nem zajlott volna le így ez a világesemény. Külön köszönet az Ausztrál Olimpiai Bizottság elnökének, Thomas Pillbourne-nek, ill. a bizottság többi tagjának, kiknek áldozatos munkája elengedhetetlen volt az olimpia sikeres, eredményes megrendezése érdekében. Azt hiszem, ez az olimpia sokáig emlékezetes marad. Hihetlen volt."

Ezen szavakkal zárta le Jacques Rogge a 2016-os nyári olimpiai játékokat. Az olimpia záróakkordjaként egy óriási tüzijáték kápráztatta el a több mint nyolcvanezres közönséget.

Egyébként az éremtáblázat élén az USA végzett 34 arannyal, 38 ezüsstel és 27 bronzzal, a további részletes sorrendet a következő számban olvashatják.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Itt található az olimpia részletes éremtáblázata:

Ország Arany Ezüst Bronz
1. USA 34 38 27
2. Kína 30 31 20
3. Oroszország 24 12 25
4. Ausztrália 23 26 18
5. Németország 17 10 12
6. Japán 16 21 20
7. Franciaország 16 10 9
8. Magyarország 15 8 9
9. Olaszország 12 9 5
10. Egyesült Királyság 10 11 10
11. Dél-Korea 8 6 7
12. Kuba 8 4 4
13. Ukrajna 7 15 10
14. Románia 7 7 8
15. Görögország 6 0 5
16. Norvégia 6 0 2
17. Hollandia 4 6 9
18. Brazília 4 5 1
19. Svédország 4 2 4
20. Spanyolország 4 1 8
21. Kanada 3 3 5
22. Törökország 3 2 2
23. Lengyelország 3 2 1
24. Új-Zéland 3 1 4
25. Írország 3 0 0
26. Fehéroroszország 2 3 5
27. Ausztria 2 1 7
28. Etiópia 2 1 2
29. Irán 2 0 2
30. Szlovákia 2 0 2
31. Tajvan 2 0 1
32. Grúzia 2 0 0
33. Bulgária 2 0 0
34. Jamaica 1 5 3
35. Üzbegisztán 1 3 5
36. Marokkó 1 2 0
37. Dánia 1 1 6
38. Argentína 1 1 0
39. Chile 1 0 0
40. Kazahsztán 1 0 0
41. Kenya 1 0 0
42. Csehország 1 0 0
43. Dél-afrikai köztársaság 1 0 0
44. Horvátország 1 0 0
45. Litvánia 1 0 0
46. Egyiptom 1 0 0
47. Svájc 1 0 0
48. Indonézia 1 0 0
49. Szerbia és Montenegró 0 8 2
50. Azerbajdzsán 0 6 2
51. Belgium 0 3 8
52. Bahama-szigetek 0 3 6
53. Izrael 0 3 1
54. Dominikai köztársaság 0 3 0
55. Egyesült Arab Emírségek 0 3 0
56. Thaiföld 0 3 0
57. Kamerun 0 2 4
58. Észak-Korea 0 2 2
59. Lettország 0 2 2
60. Mexikó 0 2 1
61. Portugália 0 2 0
62. Finnország 0 2 0
63. Zimbabwe 0 2 0
64. Szlovénia 0 2 2
65. Észtország 0 2 1
66. Hongkong 0 1 2
67. India 0 1 2
68. Paraguay 0 1 1
69. Nigéria 0 1 1
70. Venezuela 0 0 1
71. Eritrea 0 0 1
72. Kolumbia 0 0 1
73. Mongólia 0 0 1
74. Szíria 0 0 1
75. Trinidad és Tobago 0 0 1




__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Csendes-óceáni Vitorlásverseny

2018 áprilisában első alkalommal került megrendezésre a Csendes-óceáni Vitorlásverseny, melyen sok vállalkozó szellemű vitorláscsapat elindult. Összesen 23 csapat indult el Perth városának kikötőjéből.

A verseny útvonala a következő volt: Perth-Brisbane-Fidzsi-szk.-Hawaii-Salamon-szk.-Darwin-Perth.

A verseny elején a pályát jól ismerő az ausztrál Adelaide nevű vitorlás legénysége vezetett, volt hogy már 17 mérfölddel is. Azonban Fidzsi-szk.-et már nem az Adelaide érte el leghamarabb, hanem a norvég hajósok által kormányzott Scandinavia nevű vitorlás. Ezt követően a két vitorlás között nem volt nagyobb a távolság 8 mérföldnél, hol az egyik, hol a másik vezetett. Hawaiit már csak 18 vitorlás érte el, elsőként az ekkor hatalmas tempóban közlekedő új-zélandi Cook. Hawaii-on a következő volt a sorrend: 1. Cook(új-zélandi), 2. Adelaide(ausztrál), 3. Scandinavia(norvég), 4. Victory(ausztrál), 5. U.S. Sail(amerikai)

Azonban megkerülve Hawaii-t, érthetetlen okból a Cook vitorlás hirtelen lelassult, nem volt képes ugyanolyan gyors haladásra, mint azelőtt. Ekkor ismét az Adelaide állt az élre, őt követte a Victory, a 3. helyen pedig a U.S. Sail haladt. Egészen Darwin kikötőjéig ez volt a helyzet, és e városig mindössze 15 vitorlás jutott el. Azonban Darwin városa után az ausztrál Victory vette át a vezetést, amely már nem is adta ki a kezéből a győzelmet.

Ezzel az első Csendes-óceáni Vitorlásverseny befejeződött. A győztes tehát az ausztrál Victory lett, mely kevesebb mint 7 nap alatt tette meg az utat. Második helyen az Adelaide nevű ausztráli vitorlás futott be Perth kikötőjébe, majd alig lemaradva mögöttük az új-zélandi Cook.

Találkozzunk 2019 áprilisában!!

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

II. Csendes-óceáni Vitorlásverseny

Idén, 2019 áprilisában második alkalommal került megrendezésre a Csendes-óceáni Vitorlásverseny. Ebben az évben 34 csapat gondolta úgy, hogy képes teljesíteni a rendkívül nehéznek ígérkező távot. A nehézséget nem a kijelölt útvonal okozta, ami amúgy megegyezett a tavalyi verseny útvonalával(Perth-Brisbane-Fidzsi-szk.-Hawaii-Salamon-szk.-Darwin-Perth), hanem az előrejelzett időjárás. Az időjósok már a verseny elejétől nagy viharokra számítottak, s ezek a félelmek beigazolódtak.

A verseny április 9-i rajtát el kellett halasztani a perthi öbölben tomboló vihar miatt. Szerencsére a vihar nem okozott egyik vitorlásban sem kárt, így másnap délután ötóra tájban a vitorlások kifuthattak a tengerre.

Szerencsére a meteorológusok azon kijelentése, miszerint egész Ausztrália-szerte viharok várhatóak a verseny ideje alatt, nem igazolódott be, mert a verseny első szakaszában viszonylag jó időben haladhattak a csapatok. A jó időnek köszönhetően Brisbane-be még mind a 34 csapat megérkezett, elsőnek a tavalyi negyedik helyezett U.S. Sail. Őt követte a brit Lizzie, harmadik helyen pedig az ausztrál Cook haladt.

Viszont ami Brisbane városa után a hajósokra várt, az nem volt leányálom. Néhány vitorlás legénységét a verseny felügyelőinek kellett kimenteniük a háborgó tengerből. A tomboló vihar alaposan lelassította a hajókat, Brisbane után alig tudtak haladni. Még ekkor is a U.S. Sail haladt az élen, de már felzárkózott rá a tavalyi győztes ausztrál Victory. Azonban egyik éllovas sem jutott el Fidzsi-szk.-re. Mindkét vitorlás felborult és csak a felügyelők éberségének köszönhetően élték túl a borulást.
El lehet képzelni milyen nehéz lehetett a verseny, ha a tavalyi első és negyedik még a verseny felét sem élte meg. Mindenesetre azért valahogy a vitorlások csak eljutottak Fidzsi-szk-ig, legelsőként a tavaly második helyen végzett Adelaide, utána szorosan a francia Allés, majd az új-zélandi Cook, a brit Lizzie és a norvég Scandinavia.

Fidzsi-szk. után egy kicsit megenyhült az idő, így a csapatok is nagyobb tempóra kapcsolhattak. Mivel az elöl lévő csapatoknak nagy tapasztalatuk volt a vitorlázásban, így egyikük sem tudott jelentős előnyre szert tenni a többivel szemben. Hawaiit először a már Fidzsinél is vezető Adelaide kerülte meg, utána Scandinavia, Lizzie, Cook, Kangaroo(ausztrál) volt a sorrend.

A vitorlások szerencséjére nem jött be a meteorológusok jóslata miszerint Hawaii és a Salamon-szk. között egész napos esők és nagy széllökések és hullámok várnak rájuk. A két sziget között meglepően kellemes volt az idő, így rendkívül gyorsan teljesítették ezt a szakaszt. Az élen még továbbra is Adelaide állt, de felzárkózott rá a Cook, tőle egy kicsit lemaradva jött a Lizzie, Allés, Scandinavia, Tasmania(ausztrál) kvintett. Salamon-szk.-t már csak 20 hajó érte el.

Azonban Ausztrália északi partjaihoz visszaérve ismét a viharok kerültek előtérbe. A csapatoknak szembe kellett nézniük ezzel a kegyetlen természeti csapással, és szerencséjükre ez nagyrészüknek sikerült. Mindössze 4 csapatnak kellett feladnia a verseny ezen szakaszában a harcot a tengerrel.

Perth kikötőjébe elsőként az új-zélandi Cook vitorlás érkezett meg. A további sorrend: 2. Allés(francia), 3. Adelaide(ausztrál), 4. Lizzie(brit), 5. Tasmania(ausztrál), 6. Scandinavia(norvég), 7. Honolulu(amerikai)

Ezennel az idei vitorlásverseny befejeződött. Köszönjük az összes csapatnak, hogy jelenlétükkel emelték az esemény rangját, és természetesen gratulálunk a győztesnek!

Találkozzunk 2020 áprilisában!

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Kereskedelem

Ausztrália kormánya már az egész világot behálózó kereskedelmi kapcsolatokat épített ki. Országunk sok országgal kötött kereskedelmi szerződést szerte e világban: vannak kereskedelmi partnereink Észak-Amerikában, Közép-és Dél-Amerikában, Afrikában, Európában, Ázsiában és az óceániai térségben is, egyszóval mindenhol.

Az így megkötött szerződéseknek köszönhetően országunk jelentés élelembeszállítókra tett szert, mint például Olaszország, Új-Zéland, Mianmar, stb. Ugyanakkor a kormány fontosnak tartotta, hogy megfelelő luxusimportja legyen az országnak, ezért jelentős luxusszállítmányok érkeznek szigetünkre minden félévben Portugáliából és Hollandiából. Mivel még olajból és ércből nem túl tágasak a lehetőségek, a kormányok nagyon fontos szerződést kötött Norvégiával, melynek köszönhetően mind olajból, mind ércből igen jelentős mennyiség gyarapítja országunk készletét félévente.

Összességében elmondható, hogy az elmúlt időszakban a kormány nagy figyelmet szentelt a megfelelő kereskedelmi kapcsolatok kiépítésére és ennek köszönhetően a nyersanyagok utánpótlására.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Befektetés

2019 első felében országunk az afrikai államba, Eritreába fektetett bele. Az ausztrál kormányfő kijelentette, hogy reméli ezzel a lépéssel segíti az elmaradott afrikai ország fejlődését, felzárkózását. Az eritreai miniszterelnök is örült a megállapodásnak, melynek köszönhetően egy kis tőkéhez jutott az országa, s egyben megköszönte az ausztrál kormánynak ezt a gesztust.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

Kölcsön

Ausztrália a DAEVO-tag Kolumbiának 2019 első felében nagy nyersanyag- és eco-kölcsönt adományozott, hogy az ország felépíthessen kettő katonai gyárat. Ez a kölcsönadás is azt mutatja, hogy országunknak sok tartalékja van, tehát a gazdaság jól funkcionál.

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.


Ausztrália

Status: Offline
Posts: 690
Date:

III. Csendes-óceáni Vitorlásverseny

2020 áprilisában már harmadszor került megrendezésre a Csendes-óceáni Vitorlásverseny. A verseny útvonala megegyezett az eddigi két verseny útvonalával, mindössze annyi volt a különbség, hogy az eddigi útvonal fordítottján kellett menni a vitorlásoknak (Perth-Darwin-Salamon-szk.-Hawaii-Fidzsi-szk.-Brisbane-Perth).

Ez az "útvonal-változtatás" azonban nem zavarta meg az esélyeseket. Elindult a versenyen az eddigi két győztes, az új-zélandi Cook és az ausztrál Victory is, valamint több esélyesnek tartott vitorláslegénység is, pl. a norvég Scandinavia, az amerikai U.S. Sail, az ausztrál Adelaide.

Az első szakasz nem hozott különösebb meglepetést: az ausztál Adelaide vezetett alig egy mérfölddel a norvég Scandinavia, az ausztrál Victory és az új-zélandi Cook előtt. A csapatoknak nem kellett nagyobb gondokkal küzdenie, ami nagyrészt a rendkívül jó időjárásnak is köszönhető. A Salamon-szk.-t már a másik ausztrál vezetésű hajó, a Victory érte el elsőként, őt követte a norvég Scandinavia és az amerikai U.S. Sail. Meglepetésként hathatott, hogy a Salamon-szk.-et elérve még mind a 29 vitorlás versenyben volt.

Azonban, mint ahogy előre várható is volt, az idő, elhagyva a Salamon-szk.-et, rosszabbra fordult. Ekkor már több vitorlás is bajba került, de még mindegyik folytatni tudta a küzdelmet. Ezen a szakaszon a most elsőbálozó kanadai Queen vágott az élre, őt követte szorosan a brit Lizzie, utánuk a sorrend a következő volt: 3. Victory, 4. U.S. Sail, 5. Scandinavia, 6. Allés, 7. Cook, 8. Adelaide. Egyébként még ekkor is az összes induló versenyben volt.

A Hawaii-Fidzsi közötti szakaszon csak kis mértékben változott a helyzet, azonban ennek a későbbiekre nagy hatása volt. Az élre vágott az eddig negyedik helyezett U.S. Sail, amely hajó nagy sebességgel haladt a célja, vagyis a győzelem felé. Őt követte tetemes hátránnyal a norvég Scandinavia és a francia Allés. Mögöttük lemaradva jöttek a "futottak még" kategóriába tartozók: Victory, Queen, Cook. Ez volt a sorrend Fidzsire érve.

Az utolsó két szakaszon nem változott jelentősen a helyzet, ugyanis az amerika U.S. Sail nevű vitorlás megtartotta vezető helyét, sőt tovább növelte előnyét az ekkor második helyre feljövő Allés előtt.

A végső sorrend a következő volt: 1. U.S. Sail, 2. Allés, 3. Scandinavia, 4. Cook, 5. Queen, 6. Victory, 7. Adelaide.

Ezzel tehát befejeződött a 2020. évi Csendes-óceáni Vitorlásverseny.

Mindenkit szeretettel várunk a következő évi megmérettetésen! Találkozzunk 2021 áprilisában!

__________________
Egyszer egy népszámláló akart kikérdezni... a máját ettem meg jó nagy szemű babbal és chiantit ittam hozzá.
Page 1 of 1  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard