Hosszú évek baloldali kormányzása után órási győzelmet aratott a jobb-közép szövetség az országgyűlési választásokon. A Görög Nemzeti Pártból (GNP) és a Konzervatív Görögök Szövetségéből (KGSZ) álló koalíció a szavazatok mintegy 65%-át szerezte meg, ezzel abszolút többségre tett szert! Őket a Görög Szociáldemokrata Párt (GSZDP) követi, mindössze 18%-al, a liberális Szabadelvű Görögök Pártja (SZGP) 8%-ot, a nemzeti radikális Görög Föld Párt (GFP) 5%-ot, a szélsőbaloldali Görögországi Kommunisták Pártja (GKP) pedig 2%-ot ért el. Az új kormány tagjai: Freniaudisz Mihaliusz - miniszterelnök Angelosz Catsuranisz - belügyminiszter Fimitrosz Diamanatidisz - védelmi miniszter Theodorosz Lakisz - külügyminiszter Jorgosz Vriszasz - kultúrális miniszter Georgiosz Nikolaidisz - gazdasági és pénzügyminiszter
A választás végeredménye: GNP-KGSZ 65% GSZDP 18% SZGP 8% GFP 5% GKP 2% Egyéb 2%
Új Görög kormány! A megújult Nacianalist Párt szerezte meg a választásokon a szavazatok 58%-át és koalícióba lépett, a Liberális Párttal. Elmondták, hogy a jövőben liberális gazdaság politikát és nacionalista bel és külpolitikát fogunk folytatni!
A kormány bejelentette, hogy lépéseket fognak tenni Ciprus megmentésére!
A kormány elismerte, hogy elhamerkodott és hibás kijelentés volt az, hogy idézem: ,,lépéseket fognak tenni Ciprus megmentésére!,,. David Dora elmondta, hogy teljes mértékben elfogadja az ENSZ által létrehozott helyzetet, és semmit sem tesz ennek a helyzetnek a megváltoztatásának érdekében! Valamint bocsánatot kér amennyiben megbántot valakit vagy megzavarta volna az egyébként is törékeny helyzetet. Ezenkívül bejelentette a hadügyminiszter, hogy két szárazföldi hadsereget is elad Canadának. A fölöslegesen nagy méretű hadsereg leépítésével véget akar vetni a régio oly rég óta tartó státuszának, ami eddig nem volt túl bíztató.
A kormány bejelentette, hogy teljes mértékben elutasítja azokat a vádakat amiket ellene hoztak fel a Ciprusi helyzettel kapcsolatban! A miniszterelnök elmondta, hogy semmilyen katonai akciot nem tervez. Ezt az is alátámasztja, hogy az előző félévben eladtak Canadának 2 hadsereget is!
A kurd nép a világ legnagyobb népe amelyiknek még nincen hazája. Ezen próbált változtatni a Kurd Felszabadítási Hadsereg, ki is nyilvánították függetlenségüket és kérték az ENSZ-től a nemzetközi elismertséget (mint annak idején Puntföld), de a csak falakba ütközött... Görögországnak ezt látván elszorult a szíve és felajánlotta segítségét az elnyomott kurd népnek. Ezen felháborodva lejárató kampányt inditott ellenünk a Török kormány. Valamint félve, hogy rabszolgáit elveszíti támadást tervez Kurdisztán ell. A Görög kormány kijelentette, hogy támogatja Kurdisztánt mind politikailag mind anyagilag!
David Dóra Miniszterelnök sajtótájékoztatót tartott a kialakult helyzettel kapcsolatban. Elmondta, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy Kurdisztán elnyerje önállóságát, de csak addig amíg a Török-Görög béke biztos. Elmondta, hogy mind eddig sem, most sem tekint Törökországra ellenségként. Bízik abban, hogy megtudja oldani Törökország ezt a kényes ügyet, vér nélkül. Valamint bizakodását fejezte ki egy esetleges béketárgyalás megtartásáról Szingapúrban.
Százezrek vonultak az utcákra, hogy tüntessenek a volt kormány ellen. Emiatt fosztogatások kezdődtek a nagyobb városokban és pánik hangulat uralkodott. A parlament -többség hijján- képtelen volt orvosolni a helyzetet. A volt miniszterelnök még mindig bűjkál, senki nem tudja hol tartozkodik jelenleg, de megnem erősített források szerint még Görögországban tartózkodik. Ebben az állapotban, a szárazföldi erők parancsnoka (több másik tábornokkal eggyütt) lepaktált a kommunista párt vezetésével és katonai puccsot hajtot végre. Országunkban most a félelem az úr. Az utcákat fegyvers őrjáratok ellenőrzik. Akit kint találnak (a kijárási tilalom ellenére) letartóztatják és bebörtönzik, aki ellenáll azt lelövik. Eggyes falvakat szabadelvű (és fasiszta) fiatalok elbarikádoltak, és megpróbáltak megvédeni, de a hadsereg leverte az ellenállást olykor a légierő segítségével. Eggyelőre nem kezdődött meg az államosítás, de kiszivárgott információk szerint tavastra már feláll az új rendszer. Bár a valósághoz az is hozzátartozik, hogy szimpátia tüntetések voltak Athénban és Thesszalonikiben a rendszerváltozással (ezeken mintegy százezren vettek részt). Így elmondtható, hogy országunk igen megosztott.
Kedves honfitársaim, mivel az új hatalom cenzúrát fog bevezetni (holnapi naptól), újságunk egy ideig nem fog tudni reális képet festeni az itteni helyzetről. Reméljük minnél előbb megváltozik a helyzet.
Görögországban az elmúlt évben a hadsereg vette át az uralmat, hogy biztosítsa a rendet és a békét. Ez nehézségeket okozott a gazdaságban, de a görög gazdaság még mindig erős és stabil! A lakosság lenyugodott ez idő alatt és az emberek visszatértek munkájukhoz. Az előző kormány tagjainak nagy része elmenekült az országból, eggyesek visszavonultak otthonukba és elzárkóztak a nyilvánosság elől. Több magasrangú tiszt a Nemzetközi bíróság elé került, leszámítva azokat, akik jelenleg kormányoznak.
Letartóztatások a hadseregben
Mint már sokan értesültek róla, több alacsonyabb rangú tisztet tartóztattak le az elmúlt időkben. A Honvédség szóvívője elmondta újságunknak, hogy szélsőséges propagandát folytattak és ezt figylemeztetés ellenére sem hagyták abba.Bíróság elé kerülnek amint demokratizálódik a kormányzás országunkban.
Választások
Újra demokratikus választások Görögországban! Vasárnap éjféllre újra demokratikus kormányzás alá kerül szeretett országunk. Elemzők szerint a liberális-nacionalista koalicio bukása után a szocialista párt a legesélyesebb. A hatóságok komoly biztonsági intézkedéseket rendeltek el, hogy biztosítsák a választásokat.